Dekolt jest jednym z kilku elementów, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej. Dlaczego? Odpowiednio dobranym dekoltem możesz optycznie skrócić lub wydłużyć szyję, powiększyć lub zmniejszyć piersi, zatuszować rozbudowane barki czy poszerzyć zbyt szczupłe ramiona. Jeden dekolt, a tyle możliwości!

Dekolt w sukni  ślubnej Na ogół większość kobiet, dzięki szóstemu zmysłowi czy – jak kto woli - kobiecej intuicji wie, w czym będzie dobrze wyglądać.  Sytuacja z sukniami ślubnymi jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Wybór często utrudniony jest przez wielkie emocje, świadomość rangi ślubu i nierzadko sprzeczne opinie (najczęściej z Twoją własną) prywatnych doradców.  Upatrzona suknia ślubna z katalogu nie wiadomo dlaczego nie leży tak,  jak sobie wyobrażałaś i poszukiwania zaczynasz od początku… Tymczasem okazuje się, że podstawowa wiedza z zakresu doboru fasonu sukni ślubnej i kroju dekoltu do konkretnego typu sylwetki, może bardzo pomóc. W przedbiegach odpadną suknie ślubne nieodpowiednie dla Twojej figury i wybór stanie się prostszy. Oczywiście zawsze na planie pierwszym jest Twój gust i Twoje samopoczucie. W sukni ślubnej powinnaś się nie tylko dobrze czuć, ale przede wszystkim – podobać się sobie. To przecież Twój dzień! Pamiętaj, że nasi eksperci  z salonu mody ślubnej „Młoda i Moda” w Warszawie są do Twojej dyspozycji  - pomogą, zasugerują i podpowiedzą,  gdy tylko sobie tego zażyczysz. Zatem, do dzieła! Jaki krój dekoltu w sukniach ślubnych będzie odpowiedni właśnie dla Ciebie? 

  • Suknie ślubne z dekoltem w kształcie serca – jeden z najbardziej kobiecych i popularnych krojów, który znajdziesz niemal we wszystkich kolekcjach sukni ślubnych z naszej oferty (Pronovias, Atelier Pronovias, Rosa Clara & Soft Yolan Cris, San Patrick, White One, Anna Kara, Jesus Peiro); kształt serca to najczęstsze wykończenie gorsetów, które znajdziesz m.in. w sukniach ślubnych z kolekcji White One. Dekolt w kształcie serca ładnie podkreśla wydatny biust, eksponuje ramiona i plecy, a także optycznie wydłuża szyję. Polecany jest paniom zarówno o delikatnych, jak i szerszych  ramionach.
  • Suknie ślubne z dekoltem w kształcie łódki – optycznie poszerzają ramiona i powiększają piersi, a także skracają zbyt długie szyje; w dekoltach o takim kroju dobrze wyglądają panie o drobnych ramionach i małych piersiach; dekolt w kształcie łódki znajdziesz m.in. w sukniach ślubnych z kolekcji White One, Pronovias, Rosa Clara & Soft czy Jesus Peiro.
  • Suknie ślubne z dekoltem w serek – wyszczuplają sylwetkę, wydłużają szyję i eksponują biust, polecane są zatem kobietom o mocnej lub przebudowanej górnej części ciała; warto zwrócić uwagę m.in.  na suknie ślubne z dekoltem w serek z kolekcji Anna Kara
  • Suknie ślubne z dekoltem prostokątnym lub kwadratowym -  stworzone dla Pań o krótkiej szyi i dużym biuście, należy dodać, że taki dekolt optycznie poszerza ramiona; znajdziesz go m.in. w sukniach ślubnych Pronovias
  • Suknie ślubne z dekoltem hiszpańskim – idealne dla pań o figurze gruszki, które mogą pochwalić się ładną linią ramion, choć  taki dekolt dobrze prezentuje się również na  innych typach sylwetki; znajdziesz go m.in. w sukniach ślubnych z kolekcji: White One One czy Pronovias.
  • Suknie ślubne z dekoltem amerykańskim – dla pań o idealnym (ale niezbyt wydatnym) biuście, ładnie go eksponują i podkreślają, a przy okazji poszerzają zbyt wąskie ramiona.

Do podstawowych rodzajów dekoltów  dochodzą jeszcze dekolty asymetryczne czy… brak dekoltu w ogóle. Suknie ślubne zabudowane po samą szyję wbrew pozorom nie są rzadkością i można je znaleźć choćby w kolekcjach Atelier Pronovias czy Yolan Cris. Bez względu na to, czy opisy pomogły Ci w wyborze odpowiedniej sukni ślubnej, czy też nie – zapraszamy do naszego salonu mody ślubnej przy ul. Koprzywiańskiej w Warszawie.  Każdą suknię ślubną trzeba przecież przymierzyć, by przekonać się o słuszności swojej decyzji.