W styczniu ponownie odwiedziliśmy Barcelonę, bynajmniej nie w celach turystycznych. Powód był znacznie ważniejszy – uczestnictwo w pokazie kolekcji sukni ślubnych i wieczorowych  Pronovias na rok 2016. Choć był to zaledwie zwiastun najmodniejszych kreacji, udało nam się wyłowić perełki, które będą dostępne w salonie „Młoda i Moda” już od maja tego roku!

Suknia  ślubna Pronovias 2016Pokazy sukni ślubnych i wieczorowych marki Pronovias, odbywające się kilka razy do roku w Barcelonie, należą do jednych z najsłynniejszych na świecie. Wprawdzie najbardziej prestiżowe i efektowne show mody ślubnej organizowane jest zawsze w maju, ale rola bardziej kameralnych pokazów, jak styczniowy, jest nie do przecenienia. Niemal z rocznym wyprzedzeniem wiemy, w jakim kierunku będą podążać kreacje oferowane przez Pronovias. Co będzie na topie, a co na jakiś czas zostało odłożone do lamusa. Dzięki temu możemy proponować Wam najświeższe i najmodniejsze modele sukni na kolejny rok, prezentowane jeszcze chwilę temu na światowych wybiegach.

Styczniowy pokaz kolekcji 2016 zdominowany został przez suknie ślubne Pronovias, Atelier Pronovias oraz suknie wieczorowe Pronovias Fiesta. Gwałtownych zmian, które moglibyśmy określać w kategoriach absolutnej nowości – nie było. Widać, że marka wierna jest dawno przyjętej konwencji, w której prym wiodą: wytworna elegancja i zrównoważony smak. Niewątpliwie wzrok przyciągały suknie ślubne z linii Pronovias i Atelier Pronovias z dużą ilością cielistego tiulu, ozdobionego delikatnymi koronkami. Oglądając takie kreacje, ma się wrażenie, że kwieciste koronki oplatają ciało jak bluszcz, są niemal „przyklejone” do ramion, dekoltu, pleców… Trzymające się na ciele nie wiadomo jak, niczym precyzyjnie wykonany tatuaż. Na uwagę zasługuje również ciekawe rozwiązanie -  łączenie w jednej sukni ślubnej kilku rodzajów koronek.  Chodzi o warstwowe nałożenie koronek na siebie, w efekcie czego powstają artystyczne wzory i obrazy – prawdziwe minidzieła sztuki.  Ciekawe rozwiązania zaobserwowaliśmy również w sukniach gładkich, szczególnie pod względem krojów dekoltów.

Suknie wieczorowe Pronovias Fiesta 2016W sukniach wieczorowych z kolekcji Pronovias Fiesta na rok 2016 królowały klasyczne rozwiązania, przejawiające się w prostych liniach i cięciach oraz modelach dopasowanych do ciała. Wśród kreacji wieczorowych łatwo można było zauważyć dwie linie sukni – poważniejsze i kobiece oraz  utrzymane w stylu bardziej dziewczęcym.  Cóż, marka Pronovias jak zwykle zadbała o to, aby ubrać od stóp do głów nie tylko pannę młodą, ale również jej mamę i pozostałą część rodziny płci żeńskiej, a także świadkową i przy okazji wszystkie przyjaciółki zaproszone na ślub.

Z wyjazdu wróciliśmy również z nową propozycją dodatków ślubnych marki Pronovias na rok 2016: pięknych ozdób i spinek do włosów, a także biżuterii i welonów. Będzie w czym wybierać!

Najciekawsze modele sukni ślubnych z kolekcji Pronovias, Atelier Pronovias 2016  i sukni wieczorowych Pronovias Fiesta 2016  znajdziesz  w naszym salonie mody ślubnej w Warszawie już w maju tego roku!